Begonie

Begonie to rośliny chętnie sadzone na balkonach i ogrodowych rabatach a to przez ich różnorodność. Begonie  są roślinami ozdobnymi zarówno z kwiatów jak i z liści.

Begonie uprawiane na balkonach i rabatach mają różne wymagania. Większość z nich nie toleruje pełnego słońca (begonia bulwiasta, kaskadowa), ale niektóre tak samo dobrze rosną w półcieniu jak i w słońcu (begonia stale kwitnąca). Rośliny te wymagają przepuszczalnego, lekkiego, żyznego i umiarkowanie wilgotnego podłoża. Zbyt obfite podlewanie begonii może doprowadzić do tego, ze zostaną zaatakowane przez grzyby. Wszystkie begonie wywodzą się z klimatu tropikalnego a więc oczekują dość wysokiej temperatury. Rośliny te są wrażliwe na zimno.

Begonie to rośliny obejmujące wiele gatunków. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– Begonia Dragon – to odmiana bardzo silnie rosnąca, o skrzydlato -zwieszających się pędach. Posiada bardzo duże, jaskrawe kwiaty. Dorastają do 70 cm wysokości.

begonia_dragon_2-min             begonia_dragon_5-min

– Begonia Bulwiasta – osiąga około 30 cm wysokości. Jej łodygi są wzniesione i mięsiste, wyrastają z bulwy o nerkowatym kształcie. Liście begonii są bardzo charakterystyczne, o kształcie sercowatolancetowatym, u nasady nierówne i na całej powierzchni ząbkowane. Kwiaty pojawiają się w górnej części pędu, wyrastają z kątów liści. Są duże i pięknie wybarwione. Występują w szerokiej gamie kolorów i różnym układzie płatków.

begonia_8-min             begonia_13-min

– Begonia Samperflorens – (begonia stale kwitnąca) dorasta do 50 cm  wysokości. Ma pokrój krzewu. Posiada bardzo dekoracyjne mięsiste kwiaty i liście.

begonia_semperflorens1-min (1)begonia_semperflorens6-minbegonia_semperflorens10-min

Begonie w różnych odmianach dostępne są w naszym centrum ogrodniczym.

Zapraszamy codziennie od 9 do 20.

rosliny_przede_wszystkim1